Bejelentkezés
Frissítve: 2024 Apr 18, 21:08

Két versenyszámban is ezüstérmes lett Gáspár Zsanett, az úszó diákolimpia országos döntőjében

• Közzétéve Sport hírek

2018. március 23-25. között került megrendezésre az úszó diákolimpia országos döntője, melynek a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső sportuszoda adott otthont.

zsaGáspár Zanett edzőivel, Dr. Pintye Zoltánnal és Orosz Miklóssal

A minden igényt kielégítő helyszínen remek, izgalmas versenyeket láthatott a nagy számú közönség. Megyénket és városunkat képviselte többek között GÁSPÁR ZSANETT az Eötvös Iskola 8.osztályos tanulója. Zsani, miután két versenyszámban (100 m mell- és 100 m hátúszásban) megnyerte a januárban rendezett megyei diákolimpiai döntőt, így juthatott be az ország legjobbjai közzé.

IMG 20180324 125151

A verseny napján mindenki, a versenyző, az Őt éveken keresztül maximálisa támogató szüleivel és edzőivel együtt nagy izgalommal és nagy reményekkel várták a futamokat. Nem alaptalanul, hiszen 100 m mellen kis különbséggel ugyan,de az első helyen, míg 100 m háton a harmadik helyen volt rangsorolva. Végül óriási izgalmak közepette 100 m mellúszásban két század másodperc különbséggel a második helyen végzett.

IMG 20180324 105834

Röviddel ezután következett a 100 m hátúszás, ahol remek úszással szintén a második helyen végzett. Ezzel tovább öregbítette a vásárosnaményi diák úszósport hírnevét. Zsani óvodás korában kezdett úszni Dr. Pintye Zoltán és Orosz Miklós kezei alatt. Büszke tulajdonosa a Jó tanuló Jó sportoló címnek,hiszen a minőségi  úszás mellett minden tanévben kitűnő bizonyítványt vitt haza. Több tantárgyból is igen elismerésre méltó eredményeket produkál a tanulmányi versenyeken.

Teljesítményeihez gratulálunk és további munkájához nagyon sok sikert kívánunk!