Pályázat a Felső - Tisza Völgye Minőségi Védjegy elnyerésére
- Írta: Nick Ferenc
- Közzétéve Helyi hírek
A Falvak Kultúrájáért Alapítvány 2012. augusztus 17-én indított komplex, térségi életminőség-fejlesztési programját, amelynek egyik meghatározó eleme a Felső - Tisza Völgye Minőségi Védjegy. Az alapítvány együttműködve a Felső - Tisza Völgye Vidékfejlesztési Egyesülettel 2015. március 1-én hirdette meg első alkalommal „Felső Tisza Völgye Minőségi Védjegy” pályázatát.
A védjegy az alapító elgondolás szerint a helyi termékek és szolgáltatások „eladhatósági szintjének” fokozását, a vállalkozások, közösségi programok versenyképessége megőrzését és az innovatív megoldások elismerését jelenti.
- Kiíró: Falvak Kultúrájáért Alapítvány (Budapest) és a Felső - Tisza Völgye Vidékfejlesztési Egyesület (Vásárosnamény)
- Pályázat címe: Felső - Tisza Völgye Minőségi Védjegy adományozása
- Pályázhatnak: önkormányzatok, civilszervezetek, vállalkozók és magánszemélyek
- Pályázatról:
(a) Alapítók céljai: A helyi termékek és szolgáltatások elismerésével, országos és nemzetközi népszerűsítésével a hátrányos helyzetű térség életminősége fejlődésének, valamint az integrált négyeshatár-menti együttműködés elősegítése.
A vásárosnaményi Sánta Miklósné és Sánta Miklós életművükért vehették át a védjegyet 2018-ban
(b) A védjegy célja: A helyi termékek és szolgáltatások eladhatósági szintjének fokozása, a vállalkozások versenyképessége megőrzése, és innovatív megoldások elismerése. Ezen belül: a megfelelő szakmai alapon, és korlátozott számban adományozott elismeréssel fokozni a minőségi termék és szolgáltatás iránti keresletet; az elismert termékek és szolgáltatások hazai és külföldi bemutatón és vásáron, országos minősítéseken való részvételének elősegítése; a termékek határon túli elhelyezése lehetőségeinek szélesítése, valamint a szolgáltatások iránt érdeklődő beutazó forgalom emelkedése; a vásárlói bizalom, a tudatos fogyasztói magatartás kialakításának elősegítése.
(c) 2019. évben maximum 3 - 3 elismerés kerül átadásra termék és szolgáltatás kategóriában.
(d) A pályázat formája kötetlen, azonban abból a pályázó szervezet (személy) és az elismerésre javasolt termék vagy szolgáltatás leírását úgy kell csatolni vagy a maga valójában bemutatni, hogy az a bíráló bizottság által egyértelműen értékelhető legyen.
(e) A pályázaton részt vehet minden, a pályázati csoportok szerinti, a pályázat céljainak megfelelő Felső - Tisza Völgye vidékfejlesztési térség – beleértve a határon túli területeket (Partium, Kárpátalja, Felvidék) – településein gyártott, forgalmazott, sorozatgyártásra alkalmas áru és önálló szolgáltatás.
- A pályázat benyújtásának határideje 2019. április 30.
- A döntést a meghírdető szervezetek által különböző szakterületekről felkért zsűri végzi. Az országos, valamint a térségi és a helyi fejlesztési stratégiák figyelembevételével meghirdetett elismerésre vonatkozó döntésnél kiemelt hangsúlyt kap munkahelyteremtő és életminőség-fejlesztő képesség.
- Az elismerések adományozása 2019. május 12. (szombat) IX. Magyar Világtalálkozó „Magyar Vidék Napja” eseménye során történik.
- A pályázat szervezését a Falvak Kultúrájáért Alapítvány által működtetett Felső - Tisza Völgye Információs Központ végzi. Cím: 4634 Aranyosapáti Kossuth Lajos út 26.
További információ: www.ftvik.shp.hu, e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.